Filtracja oparów i pyłów w spalaniu biomasy

Zastosowanie technologii mokrej PWS

Klient:

Klient jest liderem w usługach zarządzania energią i technologią dla sektora publicznego (zdrowie, centralna i lokalna administracja publiczna, instytucje edukacyjne) oraz sektora prywatnego (mieszkalnego, trzeciego stopnia, przemysłowego). Działa zarówno na istniejących strukturach, jak i na dużych nowych projektach, zawsze gwarantując najwyższe możliwe oszczędności, również dzięki działowi poświęconemu energii odnawialnej.

Galeria zdjęć

Problem naszego klienta:

Aby osiągnąć oszczędność energii i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, klient końcowy poinstruował naszego klienta, aby zwymiarował, zaprojektował i zainstalował dwie różne instalacje spalające zrębki drzewne o wielkości wiórów P25 i wilgotności <35%. Mając na celu stworzenie elastycznego systemu z najnowocześniejszą automatyką, wydajnością i emisjami, firma wybrała:

Mit dem Ziel, ein flexibles und hochmodernes System in Bezug auf Automatisierung, Effizienz und Emissionen zu haben, entscheidet sich das Unternehmen:

  1. W przypadku pierwszego zakładu: 2 równoległe generatory ETA HACK-133 kW
  2. W przypadku drugiego zakładu: 1 generator VIESSMANN Pyrtec 530 kW
  • W przypadku dwóch kotłów ETA HACK firma Tecnosida® zaproponowała zastosowanie jednego wysokowydajnego skrubera PWS®250 BIOMASS, który został już z powodzeniem przetestowany dla wielu kotłów spalających drewno i zrębki drzewne. Jednym z aspektów, o którym warto wspomnieć, jest złożoność wynikająca z konieczności uzdatnienia przepływu generowanego przez dwa modulujące kotły, z bardzo zmiennymi obciążeniami, które zależą od zapotrzebowania na ciepło wyjściowe. Aby uniknąć wpływu na działanie kotłów, które współdziałają z PWS® przy różnych poziomach obciążenia, zastosowano stabilizator aerodynamiczny do zarządzania usuwaniem oparów.
  • W przypadku kotła VIESSMANN firma Tecnosida® zaproponowała instalację PWS®300 BIOMASS o cechach podobnych do poprzedniej instalacji, ale z innym zautomatyzowanym obrotowym filtrem taśmowym do odzyskiwania niespalonych produktów ubocznych i ich automatycznego rozładowania do pojemnika dla łatwego transportu i usuwania.
Skruber mokry PWS dla spalin i sadzy

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat: “Filtracja oparów i pyłów w spalaniu biomasy“?

prośba o info

W tych przypadkach zastosowanie mokrego skrubera PWS® BIOMASS pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłu w spalinach z kotłów na biomasę oraz zmniejszenie zapachów i innych zanieczyszczeń obecnych w emisjach.

Projekt firmy Tecnosida:

Aby w pełni wspierać klienta końcowego, firma Tecnosida®:

  • zwymiarowała i zaprojektowała instalację skrubera PWS®;
  • przygotowała wstępne rysunki techniczne w celu zidentyfikowania obszaru montażu;
  • wyprodukowała instalację;
  • zainstalowała i zapewniła pomoc przy uruchomieniu na miejscu;
  • wspiera i koordynuje działania ze swoim lokalnym przedstawicielem;
  • zapewnia serwis posprzedażny w celu dopracowania działania instalacji